ROK 2018

Zaproszenie na Festiwal Zespołów Folklorystycznych – ZPiT ZL w reprezentacji Lęborka

Niedziela, 2 grudnia 2018

„Cześć Ziemia Lęborska, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przystąpiło do organizacji III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych "Ziemia Słupska" 2019 w Słupsku.

Zimowe zamieszanie, jesienne późne wstawanie! Pora na ZPiT ZL!

Piątek, 9 listopada 2018

Przy ZPiT ZL!

W naszym regionie zbieranie plonów ziemi, to już tradycja Ojców. W takich odcieniach spotykają  się wszyscy gospodarze i pokazują owoce ciężkiej pracy. Na szczególne wyróżnienie zasługują, bowiem  pełne od owoców  - wiklinowe kosze, chleby, ziemniaki, buraki, marchewki, pory, selery, a obecnie i dynie.

Udany koncert Gospel Show - na BIS!

Niedziela, 21 października 2018

Na cmentarzu!

- 21 października 2018 roku kościół św. Maksymiliana Kolbe - wypełnia się ludźmi, którzy tego dnia wsłuchują  się w dźwięki specjalnie dobranych utworów. Tylko słowa o Świętości, „Promieniowaniu Ojcostwa”, miłości i rodzicielstwu -  przypominają o koncercie, który, w  profesjonalnym opracowaniu, wnosi na cmentarzu dynamiczne ujęcie wiary.

Gra na żywioł , to mocna strona koncertu GOSPEL. JP II w Miłosierdziu!

Wtorek, 16 października 2018

Warsztat do Gospel!

Mistrzowskie połączenie warsztatów gospel z profesjonalnym podejściem do 2 grup muzycznych, owocuje w 2018 roku sporą dawką uczty wzrokowej i ruchowej. Na pierwszy plan wychodzi więc ścieżka wokalna, przepełniona dźwiękami, które już podczas sobotnich warsztatów wirują w Stacji Kultura. Prowadząca i zarządzająca tym przedsięwzięciem – Pani Dorota Mikołajczak.

Festiwal na końcu świata. Kaszubskie podbijanie Czarnogóry.

Niedziela, 30 września 2018

Taniec namiastka skocznego podejścia do regionu. Tu kaszubski odcień ubioru, tam oklaski podczas urokliwego wieczoru. A nasza lęborska tradycja – w Czarnogórze – ludzi zachwyca.

Wdrapujemy się na górę objawień w Medjugorje! Ziemia Lęborska – jak skała!

Wtorek, 4 września 2018

W drodze!

Przemieszczając się z ZPiT ZL przez Bośnię i Hercegowinę zatrzymujemy się w Madjugorje. Miejsce objawień, to góra o dość dziwnych skałach. Jej  kolor i kształt powodują, że wyprawa na szczyt nie należy do łatwych. Turyści, modląc się  i prosząc o łaski, pokonują ten odcinek na boso, kolanach, bądź w adidasach. O ile ważność objawień podlega opinii kościoła, to ludzka ocena wzbudza sporo emocji.

Zobacz projekt książki o ZPiT ZL – otwórz załącznik!

Niedziela, 2 września 2018

Prezentujemy książkę o historii ZPiT ZL – rok 2017!

Otwórz załącznik!

Ten Festival to już historia. Montenegro w dźwiękach całego ZPiT ZL.

Sobota, 25 sierpnia 2018

IX International Festival „Morski Strunt”

19-23 August 2018 roku

Budva, Montenegro

To międzynarodowy wymiar tegorocznego Festiwalu świadczy -  w Budvie -  o docenianiu wartości każdego regionu. Uczestnicy spotkania budują, bowiem szkielet nowoczesnych schematów, w których na podium wkracza rodzima muzyka i taniec ludowy. Uroczystość zakończenia czarnogórskiej imprezy pozwala ZPiT ZL prowadzić tłumny przemarsz od hotelu Loza,

Festiwal bez Lęborka? Festiwal tylko przy Lęborku. ZPiT ZL daje mocy w Czarnogórze!

Wtorek, 21 sierpnia 2018

Przemarsz Zespołów!

Przemarsz  zaproszonych Zespołów rozpoczynamy  z hotelu Loza. Międzynarodowy Festiwal w Budvie stanowi, bowiem cenny punkt promocyjny dla uroczego regionu w Czarnogórze. Pewnie, dlatego kolorowe stroje, przywiezione z odległych zakątków na świecie, podkreślają wymiar kulturowy i językowy,  wszystkich profesjonalnych  grup taneczno- wokalnych.

Bośnia i Hercegowina, a malownicza trasa w Chorwacji - pakiet wrażeń dla ZPiT ZL.

Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Z ZPiT ZL do Chorwacji!

Po wijących się serpentynach przychodzi  - w Chorwacji -  czas na tarasy widokowe. Jadąc, bowiem mistrzowskimi zakrętami oglądamy zarówno przyrodę, jak i spadziste zbocza. Skały, wodę, palmy, cytrusy na drzewach, błękit morza,


Przejdź do góry strony