ROK 2016

Oceń JARMARK BOŻONARODZENIOWY z 2016 roku tylko przy ZPiT!

Poniedziałek, 2 stycznia 2017

 Przygotowania do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia wymagały precyzyjnego planu, który przeniósł  wszystkich do zapachu brązowego lasu, smacznych grzybów, a także pachnących jabłkami sadów. To w nich zbierano zawsze owoce lata, które na stole pachniały podczas Wigilii. Nie zapominano jednak  o rybach, sosach, majonezach, sałatkach i dzikiej zwierzynie.

Jak wieść niesie z Kronik ZPiT!

Czwartek, 29 grudnia 2016

 Nagrody ZPiT!

O największych sukcesach Zespołu ZPiT Ziemia Lęborska świadczą liczne puchary, ozdoby na regałach oraz ubrane w ludowe stroje przepiękne laleczki. W pomieszczeniu wydzielonym do prób i spotkań do drzwi pukają ślady wyjątkowej historii.

Zobacz warsztaty tańca z p. Markiem Czarnowskim!

Sobota, 26 listopada 2016

 Wstąp do ZPiT Ziemia Lęborska, gdzie obecnie trwają warsztaty m.in. Krakowiaka. Ten bardzo popularny na całym świecie układ narodowy to nie tylko duma Polaków, ale także oparty na synkopach mistrzowski trening: rąk, nóg i tułowia. 

Gdy wieczór nadchodzi, Ty przy nutach nas obchodzisz!

Sobota, 19 listopada 2016

 Marzę o ZPiT

w każdą noc i dzień
Marzę o rytmie w tańcu
o świecie pełnym blasku

Jest tylko jedno Boże Narodzenie!

Piątek, 11 listopada 2016

 Jest taki klimat!

Jest taki Dzień!
Jest taki moment!

Poznaj warsztaty specjalistycznego tańca!

Niedziela, 23 października 2016

 Warsztaty tańca przygotowane dla ZPiT to sztuka układania choreograficznego stylu na parkiecie. W Stacji Kultura nasi młodzi tancerze zdobywali więc szlify  opracowane w specjalnych technikach. Wymyślone figury zmuszał ich do ćwiczeń dłoni i nóg, aby w efekcie końcowym wywołać na widowni odpowiednie wrażenie. Liczyły się wszystkie nowe kroki i obroty.


Gdzie słychać dźwięki pianina, tam każda chwila jest miła! – PARALELIZM!

Sobota, 8 października 2016

 Osiągnięcia sceniczne  budują naszą markę!

Triumf nad innymi Zespołami  dostrzegany podczas występów na imprezach masowych nabiera zawsze określonych  kształtów  podczas prób z Panem Pawłem Słońcem.  Profesjonalne podejście do  sztuki wokalnej, popisów solowych to efekt podejmowania licznych wyzwań, 

ZPiT w prawie już jesiennych Klukach! Zobacz galerię!

Wtorek, 4 października 2016

 W Klukach 

Czy to jest jeszcze  lato? Czy to już jest jesień? Kolory określają bowiem znacząco wszystkie pory roku. Ale ta jedna, nasza kaszubska przenosi ludzi do krainy pięknych doznań, które przy pomocy Kapeli i Tancerzy sprawiają wrażenie Uczty przygotowanej na dworze. 

Poznaj jesień w swojskich Klukach! Zobacz zdjęcia!

Środa, 28 września 2016

 W blasku liści sen dla ZPiT się przyśni!

Jesień to pora roku, gdy do głosu dochodzą nie tylko  ludzie występujący na scenie, ale także uroki barwnej  przyrody. Zielone, żółte i pomarańczowe liście posłużyły wszystkim jako bajeczne tło do prowizorycznej trawiastej sceny. 

Swojska sesja na wozie pełnym siana

Sobota, 24 września 2016

 Nutka regionalizmu utrwalona na Wozie pełnym Siana stała się inspiracją do przygotowania sesji ZPiT Ziemia Lęborska w największym  Skansenie w Klukach. 


Przejdź do góry strony