ROK 2017

Jak wygląda kaszubska Wigilia?

Niedziela, 17 grudnia 2017

Po kaszebsku!

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wnika do pobliskich miejscowości, w których,  obyczaje kaszubskie wyznaczają rolę dla promocji gwary,  przygotowania izb, zadań wszystkich domowników. 

Wolisz uczyć się od profesjonalistów, czy samodzielnie zdobywać świat? - pytanie z presupozycją

Niedziela, 5 listopada 2017

 Zatańcz z ZPiT ZL!

Taniec  ludowy  zahacza o tematykę konkretnego regionu bardzo dobrze  wypromowanego w naszym kraju. Specjalnie uszyte stroje i wyuczone kroki podnoszą, bowiem wartość każdej nowej lekcji. 

Od 14 –lat podziwiamy występy sceniczne ZPiT ZL. Zobacz naszą zabawę!

Sobota, 21 października 2017

Zaproszeni goście!

W gronie wyjątkowy gości znalazł się Burmistrz Miasta Lęborka – Pan Witold Namyślak, który skierował  kilka słów uznania, do lęborskiej młodzieży i dorosłych, w podzięce za poniesiony wysiłek i  regionalną  promocję naszego Miasta. Na wyróżnienie zasłużyły, zarówno występy sceniczne, jak i wszystkie  imprezy wyjazdowe -  po Polsce i innych krajach na mapie całego świata. 

Miłosierdzie Boże ukryte w GOSPEL! Poczuj klimat koncertu!

Wtorek, 10 października 2017

 Ten  lęborski kościół, w którym organizatorka przedsięwzięcia – Pani Dorota Mikołajczak – zarządza grupą wybranych osób, podpowiada publiczności słowa refrenów, zaprasza dzieci przed ołtarz i dzieli się przeżyciami  z sobotnich prób – to oczywiście twórczy motyw do kształtowania nawyku poznawania nowych form muzycznych. To zamysł wprowadzania gospel do kościoła, który na całym świecie stanowi oazę do towarzyskich spotkań.


Jesteś na lęborskim „Weselu”. Dziś bawisz się razem z nami! – luka informacyjna

Sobota, 2 września 2017

 Lęborskie „Wesele” rozpoczęło się od występu Zespołu Pieśni i Tańca – Ziemia Lęborska, który w perfekcyjnie dobranych strojach zaprezentował dobrze znanego „KRAKOWIAKA”.  Występ młodzieży stanowił  doskonały wstęp do głównej części imprezy, czyli Narodowego Czytania. 

Od kolejki linowej – po tor saneczkowy!

Poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Wjazd na górę!

Sierpień – to ostatni  miesiąc upalnych wakacji. ZPiT ZL wykorzystał go na zdobycie słynnej Czantorii. Marzenie o odwiedzeniu takiej wyjątkowej części Beskidów spełniło oczekiwania całej grupy, która, przy pomocy  kolejki  linowej, dotarła szczęśliwie do nowoczesnego toru saneczkowego.  

Im więcej pięter pokonujesz, tym bardziej zwiedzasz „Wieliczkę” – paralelizm!

Czwartek, 24 sierpnia 2017

 Wybierz się z  nami w podróż życia!

Wąskie  schody , służące  do pokonania kolejnych pięter,  zapowiadają, że członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska przeżyją niesamowitą przygodę. Pani przewodnik , oprowadzająca grupę,  przyjmuje nas bardzo  życzliwie i przekazuje z tysiąc cennych informacji.
A jakich?

WITOME! Aby zaczarować Kraków, trzeba było ćwiczyć do występu!Zapytaj o sukces ZPiT! – pętla poznawcza

Niedziela, 20 sierpnia 2017

 Na krakowskiej scenie!

Cepelia w Krakowie oznacza dla ZPiT ZL – tłumy nowych fanów na portalach społecznościowych.  To właśnie na  wykreowanej – wyjątkowej -  scenie, dwie konferansjerki,  ubrane w stroje  regionalne, zapowiadają dla twórczego –  góralskiego -  kontrastu -  nasz lęborski Zespół, o rodzimej podbudowie kaszubskiej. ZPiT ZL – tradycyjnie zachwyca cały zabytkowy Kraków. 

Sztuka prowadzi do Krakowa! Podziwiać?

Wtorek, 25 lipca 2017

 Cepeliada na klimatycznym Rynku w Krakowie, to doskonała promocja dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska. Sztuka ludowa wystawiona na ocenę turystów stanowi, bowiem ogniwo łączące:

-  zarówno twórców, jak i zaproszonych artystów. 

ZPiT ZL otworzył w Sopocie „Cepeliadę” i prezentował się niczym „Mazowsze”. Gigantyczna galeria zdjęć!

Poniedziałek, 17 lipca 2017

 W muszli koncertowej!

Lęborscy przedstawiciele ZPiT ZL z dumą wkroczyli na sopocką scenę. Ich odświętne stroje, idealnie dobrane hafty i instrumenty, podbiły serca publiczności, która po każdym z utworów nagradzała ich gromkimi brawami. Prezentacja największego i najbardziej  profesjonalnego z lęborskich Zespołów, pozyskała grono nowych fanów, którzy utożsamiali się z przygotowanymi prezentacjami  muzycznymi.


Przejdź do góry strony