ROK 2017

Lęborczanie zaistnieją na Cepeliadzie 2017! Ty też przyjedź!

Niedziela, 2 lipca 2017

Lęborczanie zaistnieją na Cepeliadzie 2017! Ty też przyjedź!
Marzysz co profesjonalnej, regionalnej i twórczej imprezie masowej? Kochasz trendy kaszubskie, rękodzieło i  cudowne obrazy?
- Przyjedź – 16 lipca na molo w Sopocie.

 

I miejsce dla ZPiT ZL - na Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

 Marzenia o I miejscu!

 
Marzenia o folklorze spełniły się 25.06.2017 roku w Słupsku. Organizatorzy Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” postanowili ukazać piękno wsi, kultury ludowej, a także tak bardzo modnego – folkloru. Pewnie, dlatego, aż 20 Zespołów  zgłosiło się do udziału w tym tradycyjnym przedsięwzięciu, marząc o wygranej i I miejscu.

Morskie i bursztynowe. Zapiski z prób ZPiT uchwycone w sieci marzeń!

Sobota, 17 czerwca 2017

 Przy Kapitanie!

Umiejętności żeglowania po świecie taneczno- muzycznym uczymy się przez całe życie. Zaszczepiamy je w młodych ludziach, aby płynęli na wielkiej fali marzeń. Zespół ZPiT Ziemia Lęborska spełnia, bowiem rolę Kapitana niezatapialnego statku. Przejmuje stery w dziale kulturalnym naszego miasta. Płynie z załogą do najdalszych lądów. Wyznacza na mapie poszczególne porty, w których prezentuje artystyczne ujęcie kaszubskiego regionu. 

W Kronice zapisano - "I garderoba duszy ma swoje żurnale" - Stanisław Jerzy Lec !

Sobota, 3 czerwca 2017

 Co nam w duszy gra?

- Wytworna prezentacja wszelkich zespołowych prac!
Mistrzowie  zmysłowego połączenia muzyki i tańca wnoszą  zawsze  artystyczną  charyzmę w miejscu publicznej prezentacji Zespołu. Trudno jest bowiem nie wierzyć:  w anielskość, nastrojowość,  grację, czy kaszubskie bujanie ukochanej publiczności. Miłość do pasji, która jest częścią naszego życia, to stały element kaszubskiego spajania  pozytywnego wizerunku.

Śledź Kroniki ZPiT i czytaj pismo klinowe! Moda na region promuje kaszubszczyznę!

Sobota, 27 maja 2017

  Wartość ZPiT oceniamy zawsze grupowo. Spotykamy się w pomieszczeniach Stacji, aby w miłej i przyjacielskiej atmosferze, nauczyć się mądrości płynących z nutek. Nasze próby są  więc nie tylko sposobem kreatywnego spędzania  wolnego czasu, ale także motywacją do pracy. 


7 powodów skuteczności Content Marketingu - ZPiT ZL!

Wtorek, 23 maja 2017

 Strategia rozwojowa naszego Zespołu, to połączenie zmysłowego wyczucia gwarnej kaszubszczyzny z perfekcyjnym obrazem w sieci.  Spore grono odbiorców  tworzy, bowiem  spójną grupę, która nie pozostaje obojętna na  nowiki technologiczne, interesujące rozwiązania sieciowe, telefoniczne na Instagramie oraz filmowe i zdjęciowe -  prezentacje sceniczne.


W naszych dłoniach jest urok kaszubskiego wyśpiewanego słowa!

Środa, 10 maja 2017

 Z szacunkiem podchodzimy do chwili, gdy kaszubski wieczór ten umili. Gdy smak naszego słowa - buduje jedność niczym Ojców mowa. Bo z nami świat wznosi się w przestrzenie - jest tylko w dobrej, cudownej ocenie.

Tańcz jak ZPiT – bierz lekcje w Lęborku! Odwiedź Kluki!

Sobota, 6 maja 2017

 Podczas kopania torfu słychać jest dźwięk instrumentów, które w  wiejskich klimatach otaczają płaszczem ochronnym wszystkie drewniane domostwa. W takim otoczeniu, przy śpiewie ptaków, szeleście liści i kołysaniu się zielonych traw, występuje Zespół ZPiT Ziemia Lęborska. 


Bo folklor jest w modzie! Zapraszamy (1 maja) do Kluk!

Sobota, 15 kwietnia 2017

 Jeżeli kochasz: folklor, regionalizm, wzornictwo kaszubskie, tańce, muzykę i śpiew – doceń wartość naszego lokalnego -  ZPiT „Ziemia Lęborska”. Do tej grupy  wybrano bowiem wyjątkowe osoby, które, poza licznymi  pasjami,  poświęcają swój czas na poznawanie uroków  ziemi. Zarówno zwyczaje, jak i obrzędy przenikają całokształt twórczości. 

Zobacz początki „Zagrody Muzealnej” i „Czarne Wesele” w Klukach! - zaproszenie!

Niedziela, 26 lutego 2017

 W 1958 roku narodziła się inicjatywa utworzenia w Klukach miejsca dla Słowińców.  Podbudowę do tego przedsięwzięcia zagwarantowano na zasadzie ścisłej współpracy z muzealnikami, etnografami, a także pracownikami naukowymi z Torunia. Wspólna wiedza i doświadczenie zaowocowały licznymi pracami badawczymi połączonymi z wystawieniem dawnych eksponatów


Przejdź do góry strony